Degustacja #09 Adelphi Laphroaig

Adelphi Laphroaig 1996

Tym razem przyszedł czas na drama whisky, który został mi po WHISKY LIVE SOPOT 2017 Ogólnie mówiąc jestem wielkim fanem torfowych whisky z Islay, w szczególności Laphroaig. Była to tak zwana miłość od pierwszego drama;). Tym razem przyszedł czas na 20-to letnią wersję zabutelkowaną przez niezależnego bottlera Adelphi
Adelphi Laphroaig
photo by thewhiskyexchange


Destylarnia: Laphroaig
Bottler: Adelphi
Destylacja:  1996
Butelkowanie: 2017
Wiek: 20
Nr beczki: 6581, Ex Sherry
Ilość butelek: 484
ABV: 57,1%
NOS: dym, wodorosty, delikatna słodycz
SMAK: wanilia, sól morska, dym, delikatna słodycz
FINISH: długi, dymny, lekko slodki

Podsumowanie

Wyśmienita whisky, bardzo mi smakowała, szkoda że tylko miałem mały słoiczek. Na długo zapadnie mi ona w pamięci. Jak większość z was wie, ceny takich butelek nie należą do najniższych. W tym przypadku jest to ponad 200 euro. Jednym ze sposobów aby spróbować takie limitowane edycje to albo sampling na forum ( ja korzystałem kilak razy z samplingu na forum TTOW)  albo wizyta na festiwalu whisky. Jeśli nie byłeś na Whisky Live Sopot to już niedługo, 13-14 października odbędzie się kolejna edycja Whisky Live Warsaw 2017. Z tego co wiem, będzie jeszcze większy niż rok temu, co zapewne spowoduje, że będzie jeszcze więcej wystawców i jeszcze więcej whisky do spróbowania. Ja się wybieram na pewno. Zapewne tak jak w przypadku WLS, tak samo i teraz Trójmiejska Loża Cygarowa będzie miała jakieś promocyjne ceny na bilety. Więcej informacji zapewne pojawi się już niedługo. Stay tuned.

Jeśli nie możesz się doczekać do festiwalu w Warszawie, to już za kilkanaście dni rozpoczyna się festiwal w Jastrzębiej Górze. Będzie to już moja trzecia edycja tego festiwalu. Mam nadzieje ze przynajmniej z kilkoma z was uda mi się spotkać osobiście i na żywo wymienić swoje spostrzeżenia przy jakimś dobrym dramie. Do zobaczenia.

 

 

Adelphi Laphroaig 1996

 

Adelphi Laphroaig 1996