Degustacja #12 – Adelphi Bowmore 1997

Adelphi Bowmore 1997

Adelphi to niezależny bottler, który na zeszłorocznym Whisky Live Warsaw 2016 zrobił na większości osób duże wrażenie. Nie ma się czego dziwić. Whisky butelkowana przez Adelphi nie raz jest lepsza od oficjalnych butelkowań destylarni. W moim wcześniejszym poście opisywałem już Laphroaig 1996. Zobaczmy co nam przyniesie Adelphi Bowmore tym razem.  

Adelphi Bowmore 1997

Destylarnia: Bowmore
Bottler: Adelphi
Destylacja:  1997
Butelkowanie: 2017
Wiek: 19
Nr beczki: 2412, Refill Sherry Butt
Ilość butelek: 518
ABV: 56,8%
NOS: słodki, lekko dymny (nie tak jak inne whisky z regionu Islay), sherry, gorzka czekolada
SMAK: bogaty, słodki, lekko dymny, sherry, toffi, rodzynki
FINISH: długi, słodki, lekko dymny

Podsumowanie:

Przepiękna i super smaczna whisky od Adelphi. Mógłbym ją pić godzinami, szkoda, że miałem tylko drama, który uchował mi się po ostatnim WHISKY LIVE SOPOT 2017. Whisky bogata w smaku, dym nie przeszkadza, jest raczej z tyłu, ale znakomicie się komponuje z słodyczą sherry. Niebo w gębie. Uwielbiam whisky w CS, tym razem także się nie zawiodłem. Warto było wydać 25zł na drama. Szkoda tylko, że nie wziąłem więcej. Każdemu z was, nawet osobom początkującym polecam spróbowanie chociaż jednej whisky o mocy beczki czyli tzw. cask strength.

Adelphi Bowmore 1997

Już się nie mogę doczekać na kolejny festiwal WHISKY LIVE WARSAW 2017 który to odbędzie się już za 2 dni czyli 13-14 października w Warszawie. Na pewno stoisko Adelphi będzie jedne z pierwszych na które się udam.

Bilety na festiwal Whisky Live Warsaw 2017

DO ZOBACZENIA NA FESTIWALU !!!