Festiwal Whisky Jastrzębia Góra

Festiwal Whisky Jastrzębia Góra 2017

Jak co roku w ostatni weekend sierpnia w Jastrzębiej Górze odbywa się święto whisky – Festiwal Whisky Jastrzębia Góra 2017. Już trzeci raz z rzędu miałem okazje być na tej imprezie. Festiwal ten ma swój niepowtarzalny, może trochę festynowy charakter. Jak co roku większość dystrybutorów whisky się zaprezentowała. Każdy mógł wybrać sobie coś do spróbowania, począwszy od podstawowych wypustów Glenmorangie, Ardbeg, Glenlivet, Glengoyne, Glendronach (i wiele innych) skończywszy na takich perełkach jak Brora i Port Elen od Diageo czy na niezliczonej ilości wyśmienitych wypustów od niezalizanych bottlerów zaprezentowanych przez kolegów z  Best Whisky Market

Nowością w tym roku była książeczka z voucherami na darmowe dramy. Może idea była dobra ale jak dla mnie nie do końca się to sprawdziło. Dla mnie dużym plusem w Jastrzębiej są stoiska z cygarami no i jak co roku konkurs ash stand. Niestety w trakcie zawodów popiół przy długości ok 5 cm mi spadł i dla  mnie był to koniec zawodów. Jeśli dobrze pamiętam to wygrała osoba z 6,5 cm.

Największym plusem festiwalu jest możliwość spotkania większości znajomych jak i poznania nowych ludzi ze świata whisky. Jak co roku przyjeżdżam do Jastrzębiej Góry nie tylko na festiwal ale także na kilka dni więcej, grillując, plażując i popijając whisky.  Podsumowując , pomimo kilku minusów, jest to impreza na której warto być i pewnie za rok tez się pojawię.