Gurkha Ghost

Gurkha Ghost

Chciałbym wam dzisiaj zaprezentować cygaro, które od jakiegoś czasu gości w moim humidorze i od samego początku mnie zachwyca. Gurkha Ghost jest jednym z najpopularniejszych cygar tej marki, która jest znana ze swoich limitowanych edycji, rzadkich tytoni oraz wyjątkowych, wręcz artystycznych opakowań.

Gurkha Ghost

Na cygaro Gurkha Ghost składają się najlepsze tytonie z Nikaragui i Dominikany. Binder to 98 Dominican Criollo a wrapper to ciemny, oleisty brazylijski Arapiraca Maduro. 

Jest to bardzo bogate, średnio mocne cygaro o złożonym, wielowarstwowym profilu smakowym. Ghost dostarcza nam nut słodkich, ziemistych pieprznych . Wyczuwamy smak kakao i gorzkiej czekolady. W trzeciej tercji dochodzą także nuty skórzane. Przez cały czas z cygara wydostają się ogromne ilości gęstego dymu. Każde cygaro posiada holograficzną, czarno – srebrną banderolę. Polecam!

Gurkha Ghost

Nie jest to moje pierwsze cygaro Gurkha, które opisywałem na tym blogu. Zapraszam do przeczytania wcześniejszego postu gdzie rumy Kill Devil parowaliśmy z Cygarem Gurkha Cellar Reserve 12