Nowy/stary cigar lounge w Sopocie

Wczoraj z Michałem z Cigar&Tie byliśmy zobaczyć jak prezentuje się odnowiony lounge w miejscu starej Vinoteki- “The Cigar Shop Whisky Lounge”. Oficjalne otwarcie i pełna selekcja cygar będzie pod koniec stycznia. Na dzień dzisiejszy jest ok 40 indeksów, duży wybór whisky i koktajli. Po wejściu do lokalu od razu rzuca się w oczy nowy bar.

Na obecną chwilę w dużej sali nie można jeszcze palić. Do otwarcia jednak ma się to zmienić, pojawi się tam też drugi duży humidor. Na chwilę obecną cygara są umieszczone w humidorze w małej sali i tam można zapalić. Selekcja jak na warunki trójmiejskie jest całkiem spora.

Czytając wcześniej posty na FB zapraszające do lokalu i zapewnieniach o atrakcyjności cen jakiż był mój szok i niedowierzanie gdy zobaczyłem ceny cygar w menu. Najdziwniejszą rzeczą rzucająca się w oczy są dwie ceny cygar. Jedna sklepowa(na wynos) i druga lounge (do palenia wewnątrz). Jest to spowodowane tym, że do godziny 18 lokal będzie funkcjonował jako sklep z cygarami a wieczorem jako palarnia. Pewnie każdego teraz interesuje jaka jest róznica w cenie. Już spieszę z odpowiedzią. Zaprezentuję to na przykładzie LFD Andalusian Bull.

Cena w internecie ok 75 zł.

Cena w lokalu z opcją na wynos – 82 zł

Cena w lokalu do spalenia na miejscu 132!!!

Byliśmy z Michałem przekonani, że cena w lokalu będzie niższa aby zachęcić klientów do zostania w środku co się zwykle wiąże z zamówieniem kilku drinków i na tym lokal zarabia. Wiedząc o braku możliwości palenia swoich cygar i przeświadczeniu o dobrych cenach nie wziąłem nic ze sobą. Pomimo wysokich cen zamówiłem cygaro Plasencia (cena w lokalu 59 zł, na wynos 36). Niestety jakoś mi ono nie podzeszło, pewnie duży wpływ miało ogólne zniesmaczenie zaistniałą sytuacją.

Nie zdążyłem dojechać do domu a dostałem informację, że dzięki naszej wizycie i uwagom poczynionym podczas palenia manager zauważył ogromny błąd jaki wkradł się w kalkulator cen. Dla przykładu podał, że cena byka z LFD do spalenia na miejscu zmaleje ze 132 do 98 zł. Jest to już zdecydowanie lepiej. Nie skreślam jeszcze tego lokalu, dam im drugą szanse po oficjalnym otwarciu. Pożyjemy i zobaczymy jak ta sytuacja się rozwinie.

Tymczasem korzystając ze świątecznego okresu nie pozostaje nic innego jak zamówić trochę nowości z tabakonline.com  Akan niezmiennie ma najniższe ceny cygar w Polsce.