Rum Love Festiwal vol.3 – relacja

Rum Love Festival

To była już trzecia edycja Rum Love Festiwal, chociaż ja byłem tam dopiero po raz pierwszy.

Festiwal zorganizowany został we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Dla gości Rum Love Festiwal dostępna była jedna z sal tego centrum jak i ogrodzony teren przed. Sala był wypełniona stoiskami. Myślę, że za rok trzeba by pomyśleć nad powiększeniem jej. Pierwszego dnia tłumów nie było, można było spokojnie porozmawiać z wystawcami jak i bez problemu znaleźć miejsce do siedzenia na zewnątrz. W sobotę po południu sytuacja się zmieniła. Było zdecydowanie więcej ludzi. Można by rzec, że dosyć tłoczno. Tak wewnątrz jak i na zewnątrz. Warto także pomyśleć na inną smyczą, taka która utrzyma kieliszek w pionie. Większość marek miała swoich brand ambasadorów, chociażby takich jak Daniyel Jones, ambasador marki Angostura i wielu innych. Na każdym stoisku była woda. Codziennie odbywały się sesje masterclass. Były darmowe, wystarczyło się tylko na nie zapisać.

Rum Love FestivalRum Love Festival

Rum Love Festival

 

 

 

 

 

Przejdźmy może do najważniejszego czyli rumów.

Był naprawdę duży wybór alkoholi i to nawet w cenie biletu. Do tego dodatkowo płatne dramy były wycenione sensownie. W przedziale 5-15 można było spróbować większość. Największy wybór był na stoisku The Last Port i tam znalazłem jeden z trzech najlepszych rumów – 12-to letni Worthy Park. Podobno jedyna butelka w Polsce i jedna z trzech w Europie. Na tym stanowisku także spróbowałem kilku innych ciekawych pozycji. Bumbu XO, Pusser’s Rum czy S.B.S.

Worthy Park Rum

Pusser's RumS.B.S.

The Last Port

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejnym rumem top 3 dla mnie był Foursquare 2005 na stoisku The Bar. Ciekawymi pozycjami były również R.L. Seale’s czy Mezan.

Rum Love Festiwal

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnim rumem z top 3 był Dictador 2 Masters maturowany w beczkach po szampanie. Można było tutaj także spróbować takich pozycji jak 12, 18, XO czy pozycji rocznikowych Best Of oraz koktaili. Nie można nie wspomnieć o miłej dla oka oprawie stoiska 😉

DictadorDictadorRum Love Festiwal

 

 

 

 

 

 

 

United Beverages – tutaj mogliśmy spróbować rumu Kraken oraz kilku wersji Brugal. Kraken dla mnie zbyt słodki ale Brugal 1888 oraz XV bardzo przyjemne.

Rum Love Festiwal

 

 

 

 

 

Bardzo dużo ludzi odwiedzało stoisko Angostura, głównie degustując świetne koktajle.

Rum Love Festiwal

 

 

 

 

 

 

 

 

Odwiedziłem jeszcze kilka innych stoisk ale tam rumy mnie nie zachwyciły specjalnie. Jedne były gorsze drugie lepsze. Zachwalane przez kilka osób rumy agricole mi osobiście nie podeszły. Podobnie jak i Cachaca. Zapewne także nie spróbowałem wszystkiego co powinienem. W świecie rumów stawiam dopiero pierwsze kroki. Na szczęście za rok kolejna edycja Rum Love Festiwal.

Rum Love Festiwal

Rum Love Festiwal

Rum Love FestiwalRum Love Festiwal

Rum Love Festiwal

Rum Love Festiwal

 

 

 

 

 

Rum Love FestiwalRum Love Festiwal

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugą stroną Rum Love Festiwal były cygara. Można było zapalić swoje cygaro jak i jedno z dużej oferty cygar z dystrybucji Premium Cigars. Również w piątek odbyła się masterklasa, którą poprowadził Tomasz Sroka opowiadając dużo ciekawostek o kubańskich cygarach. Dowiedziałem się, że w przeciwieństwie do cygar z reszty świata, w kubańskich wrapper w nieznacznym stopniu nadaje smaku. Cały smak pochodzi z liści wewnętrznych. W cygarach z reszty świata jest na odwrót.

Cygara

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podsumowując były to bardzo udane dwa dni wypełnione rumem, koktajlami, cygarami i przede wszystkim rozmowami. Ja na pewno wybiorę się na kolejną edycję do czego i was serdecznie zachęcam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *